İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

Bütün Dişlere İmplant Yapılabilir Mi?

Tam dişsiz hastalara implant tıp sektörünün ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça sık şekilde tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Hastaların tam dişsizlik olarak adlandırılan ve herhangi bir dişe sahip olmamalarına yol açan bu durumu meydana getiren pek çok etken bulunur. Bazı durumlarda hasta çoklu diş eksikliği yaşadığı durumlarda sağlıklı dişlerin de çekilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda hasta tamamen işsiz kalacağı için bütün dişleri implant tedavisi tercih edilebilir. 
Tam dişsiz hastalar için uygulanan bu tedaviye all-on-4 tedavisi adı verilir. Tercih edilmesini sağlayan pek çok farklı avantajı olan bu tedavi sayesinde hastalar tam dişsizlik probleminin giderilmesini sağlarken diş eksikliği sebebiyle meydana gelen olumsuz durumları da ortadan kaldırır.

All-On-4 İmplant Nedir?

All-on-4 tam dişsiz hastalara implant tedavisi olarak adlandırılır. Bu tedavi yöntemi çene kemiği yeterli seviyede olan bütün dişsiz hastalara uygulanabilecek bir tedavi yöntemi olarak değerlendirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde tam dişsiz hastaların diş eksikliği sebebiyle yaşadıkları problemlerin giderilmesi söz konusu hale gelir. 

Tam dişsiz hastalara implant uygulaması esnasında kullanılacak implant sayısına hasta ve doktor operasyon öncesi gerçekleştirdikleri seansta karar verir. Operasyonun ne kadar süre boyunca devam edeceği ve iyileşme süreci hastanın istek ve ihtiyaçları, bağışıklığı ve implantın özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Tam Dişsiz Hastalara Yapılan İmplant Tedavisi Tehlikeli midir?

Son yılların en çok tercih edilen tedavilerinden biri olan implant tedavisi eksik dişin giderilmesi konusunda önemli bir rol oynar. İmplant tedavisinin bilimsel bir tehlikesi olmadığına dair pek çok farklı araştırma bulunur. Fakat tam dişsiz hastalara implant tedavisi olarak da bilinen ve son yıllarda oldukça sık şekilde tercih edilen all-on-4 tedavisinin yalnızca alımında uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini söylemek gerekir. 

Herhangi bir konuda implant tedavisi gerekli görülüyorsa yalnızca alanında uzman ve bu konuda deneyimli bir hekimden yardım almanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu durum elbette tam dişsiz hastalara implant tedavisi için de geçerlidir. Klinik hizmet aldığınız takdirde diş hekimi sizleri meydana gelebilecek komplikasyonlar hakkında bilgilendirecek ve böylelikle meydana gelebilecek tehlikeler konusunda bilinçli olmanızı sağlayacaktır.


Bütün Dişlere İmplant Yapılabilir Mi?