İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, diş kaybı yaşayan kişilerin dişlerinin yerine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant tedavisi yapılırken öncelikle hastaya sedasyon uygulanarak acı hissi önlenir. Tedaviye başlamadan önce çene röntgeni ile çene ve yüz yapısı incelenerek bilgi sahibi olunur. Çene kemik yapısı incelenerek uygulama bölgesinin ölçüleri oluşturulur. İmplant tedavisi lokal anestezi altında yapılır ve genellikle ağrısız bir işlemdir.


All-On-Four Implant Tekniği

All-on-4 dental implant tedavisi, tam dişsiz veya çoğu dişini kaybetmiş hastalar için total bir implant çözümüdür. Bu tedavi yöntemi, dört adet dental implantın çene kemiğine yerleştirilmesi ve implantların üzerine sabit (takılıp çıkarılmayan) ve vidalar aracılığıyla implantlara sabitlenen bir köprü protezinin yerleştirilmesiyle tamamlanır.

All-On-Six Implant Tekniği

All-on-six dental implant tedavisi, tam dişsiz veya çoğu dişini kaybetmiş hastalar için total bir implant tedavisi çözümüdür. Bu tedavi yöntemi, altı adet dental implantın çene kemiğine yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir.

Dijital Cerrahi Rehber (Surgical Guided Implants)

Dijital cerrahi rehberler, hastandan alınan 3 boyutlu tomografi verisi kullanılarak hazırlanan ve implantların doğru yere doğru pozisyonda yerleştirilmelerini sağlayan metal ve akrilik aygıtlardır.

İmplant Destekli Hareketli Protezler

Dental implant destekli hareketli protezler (overdenture), tüm dişlerini kaybetmiş  bireyler için kullanılan bir protez çeşididir. Bu protezler, doğal dişlerin yerine geçmek üzere tasarlanır ve implantlar aracılığıyla çene kemiğine sabitlenirler ve istenildiği zaman takılıp çıkarılabilirler.

Ti-Base Sistem İle İmplant Tedavisi

Ti-Base sistemi, dental implant tedavisi sırasında implant üstüne konulacak diş yapısının  oluşturulmasını ve implanta bağlanmasını kolaylaştıran bir sistemdir. Ti-Base, titanyumdan yapılan bir platformdur ve implanta konulacak dişle birleşerek doğrudan implantın içerisine  yerleştirilir. Bu sistem, implant destekli kron ve köprü gibi restorasyonların güvenli ve doğru bir şekilde implanta bağlanmasına yardımcı olur.

Kısa, Kısaltılmış Ve Mini İmplant Uygulamaları

Kısa dental implant tedavisi, diş eksikliği olan bireylere kemik derinliği az olan durumlarda implant destekli restorasyon sağlamak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Geleneksel implantlardan daha kısa implantlar kullanılarak uygulanan bu tedavi, özellikle üst çenede  sinüs boşluğunun çok sarkık olduğu ve alt çenede kemik yıkımının fazla olduğu durumlarda avantajlı olabilir.

Pendik Diş İmplant Tedavisi

Diş impant tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak, tedavi yöntemlerini ve size en uygun implant seçeneğini öğrenmek için bizi arayabilir veya Pendik implant merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.