İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

İmplant Diş Yapımı Kaç Gün Sürer?

Eksik diş problemini gidermek ve hem estetik hem de fonksiyonel açıdan meydana gelen problemleri çözmek amacıyla bu tedaviyi tercih eden pek çok kişinin merak ettiği konuların arasında implant diş tedavisinin süresi gelir. İmplant birden farklı aşama ile gerçekleşen ve çene kemiğine yerleştirilen vidanın üzerine eklenen protez ile tamamlanan bir tedavidir. Bu tedavi sayesinde dişte meydana gelen eksiklik ve eksiklik sebebiyle meydana gelen olumsuz durumlar ortadan kaldırılır. 

İmplant Tek Seansta Mı Gerçekleşir? 

İmplant diş tedavisinin süresi hastanın bağışıklık sistemine ve vücudunun implanta verdiği tepkiye göre değişkenlik gösteriyor olsa da hiçbir hasta için implant tedavisi tek seansta tamamlanmaz.

İmplant tedavisi gerekli görüldüğünde ilk seansta muayene edilir ve ikinci seansta implant uygulaması gerçekleştirilir. İkinci seans olarak adlandırılan ve implant seansı olarak bilinen bu seansta çeneye vidalar uygulanır. Ardından vidaların üzerine protez diş yerleştirilir. Bazı durumlarda hastanın vida yerleşimi sonrası belirli bir süre gözetlenmesi ve ardından belirli bir süre geçtikten sonra protezin yerleştirilmesi gerekebilir. Dolayısıyla implant diş tedavisinin süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Son seansta ise gerekli kontroller yapılır.

İmplant Tedavisi İçin Kaç Ay Gerekir?

İmplant tedavisinin tamamen tamamlanması için 2-3 aylık bir süre gerekir. Operasyonlar 10 ile 30 dakika içerisinde gerçekleşiyor olsa da implant diş tedavisinin süresi hastanın istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 

İmplant tedavisi esnasında farklı seanslarda farklı uygulamalar yapılır. Seanslar arası belirli bir süre vakit geçmesi gerekir. Eğer belirli bir süre vakit geçmeden yeni bir uygulama yapılırsa diş kökü ve diş eti yeterince hassas olacağı için başarılı sonuç elde etmek zor bir ihtimal haline gelebilir. Bu gibi problemlerin giderilmesi için mutlaka klinik bir hizmet almalı ve alanında uzman bir diş hekimine muayene olmalısınız. Bu sayede implant diş tedavisinin süresi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir ve başarılı bir sonuca ulaşacağınız muayene için ilk adımı atabilirsiniz. Her hastanın diş eksikliği yaşadığı sebep, diş eksikliği yaşadığı alan, kullandığı ilaçlar ve vücudunun implanta verdiği tepki farklı olduğu için tedavi süresi birbirinden farklı olur.


İmplant Diş Yapımı Kaç Gün Sürer?