İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

Diş İmplant Fiyatları 2024

Diş implant fiyatları gelişen teknolojinin tıp dünyasına katkıları sebebiyle en sık araştırılan konulardan biri haline geldi. Teknolojinin her geçen gün gelişiyor olması diş hekimleri tarafından kullanılan yöntemlerinde daha teknolojik hale gelmesini sağladı. Modern diş hekimliği olarak da adlandırılan bu alan, özellikle diş implant gibi farklı tedavi yöntemlerine yer veriyor olması sebebiyle dikkat çekici.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı eksik dişlerin tedavisi amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalar implant ismi ile anılır. Bu vidalar aracılığıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemi eksik dişin hem estetik hem de sağlık açısından verdiği zararı gidermeyi amaçlar.

Diş İmplant Tedavisi ile Eksik Diş Probleminin Giderilmesi Mümkün!

Eksik diş pek çok kişi için özellikle estetik açıdan ciddi bir problem haline gelir. Özellikle çürük dişlerin çekilmesiyle meydana gelen eksik diş problemi geçmiş yıllarda köprü ve protez gibi alternatif yöntemler ile tedavi ediliyordu. Bu yöntemlerden daha avantajlı olması sebebiyle tercih edilen diş implant tedavisi ise, iyileşme süresi başta olmak üzere çok daha teknolojik bir tedavi yöntemi haline geldi.

Kişiye Özel Diş İmplant Tedavisi

Özellikle eksik diş problemi yaşayanlar tarafından en sık araştırılan konular arasında diş implant fiyatları bulunuyor. Diş implant tedavisinin sağladığı en önemli avantajlar arasında hastaya özel bir tedavi yöntemi olması var. Bu durum Pendik diş implant fiyatları aralıklarının da değişkenlik göstermesine neden oluyor.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eksik dişlerin estetik açıdan rahatsız edici bir görüntü yaratıyor olması hastaların köprü ya da protez gibi yöntemleri tercih etmesine neden oluyor. Ancak eksik dişin giderilmesi amacıyla yapılan bu tedaviler iyi oturmayabiliyor. Bu durum tedavi yönteminin yeterince avantajlı olmasına engel oluyor.

Eksik dişin giderilmesi amacıyla yapılan tedavilere bir alternatif olarak ortaya çıkan diş implantı pek çok açıdan daha önemli avantajlar sunuyor. Diş implant fiyatları aralıklarını değiştiren en önemli etkenler arasında ise implant ile kullanım süresinin çok uzun olması ve operasyonun ağrısız bir şekilde gerçekleşmesi var.

Tedavi öncesinde hastaya hafif bir sedasyon veriliyor, bu sayede operasyon süresi boyunca hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu olmuyor. Ardından dental implant yerleştirilerek diş eti kapatılıyor veya geçici başlık takılıyor. Sonrasında ise protez başlıklar yerleştiriliyor.

Pendik diş implant fiyatları hastaya özel bir tedavi yöntemi olması sebebiyle değişiyor. Hasta için hangi yöntemin daha doğru olduğunu hasta ve diş hekimi birlikte karar verebilir. Bunun yanı sıra tedavi esnasında dikkat edilmesi gereken etkenlerde Tuzla diş implant fiyatları ile ilgili değişiklikler olmasına neden olur.

Kaynarca diş implant fiyatları kadar merak edilen bir diğer soru ise implant tedavisinin iyileşme süresi olarak bilinir. İmplant tedavisinin tamamlanmasının ardından ilk bir hafta uygulama yapılan bölgede hassasiyet hissetmek normaldir. Ancak bir haftalık süreç içerisinde hassasiyet azalıyor ve 3 aylık süreç içerisinde tedavi tamamen iyileşir. Dayanıklılık ve estetik açıdan büyük bir avantaj sunan implant tedavisi aşınma yapmaması ve ağızda metal bir tat bırakmaması sebebiyle de tercih ediliyor.

Diş İmplant Fiyatları 2024