İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

İmplant Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir?

İmplant fiyatları implant tedavisi konusunda oldukça önemli bir belirleyici oluyor. Hasta için tercih edilebilecek en risksiz tedavi seçeneklerinden biri olması, eksik işlerin giderilmesi konusunda başarılı bir rol oynaması ve uzun süreli kullanım ömrü implant tedavisinin tercih edilmesini sağlıyor olsa da fiyatların da önemli bir belirleyici olduğunu söylemek yanlış olmuyor.

İmplant tedavisini tercih etmeyi düşünen pek çok kişi ilk olarak fiyatlar hakkında araştırma yapıyor olsa da tek bir fiyat bilgisi almak mümkün değil. Fiyatları belirleyen birçok farklı etken olduğunu söylemenin yanlış olmayacağı gibi bunun yanı sıra hastanın istek ve ihtiyaçları gibi sebepler de fiyatlar konusunda değişkenlik yaratıyor. 

İmplantın Kalitesi ve Markası

İmplant fiyatları konusunda belirleyici olan ilk ve en önemli etken implantın kalite ve markası oluyor. Pek çok hasta implant markaları hakkında fikir sahibi olmadığı için fiyatların neden birbirinden farklı olduğunu anlamakta zorluk yaşıyor.

Ülkemizde implant olarak yerli ve yabancı pek çok farklı marka var.  Bu durum kalitenin değişkenlik göstermesine yol açıyor. Pahalı implant daha kaliteli implant anlamına gelmese de kaliteli bir implant istiyorsanız daha fazla maliyet gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Klinik ve Doktorun Tecrübesi

implant tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanması ve uzun ömürlü bir sonuç alınması için tercih ettiğiniz klinik ve doktorun tecrübesinin oldukça önemli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu durum implant fiyatları konusunda da değişkenlik olmasına yol açar. Güvendiğiniz ve alanında tecrübeli bir doktordan yana yaşayacağınız deneyimi çok daha başarılı olacağını ise unutmamanız gerekir.

Hastanın Ağız Dokusu, Eksik Diş Sayısı ve Çene Yapısı

İmplant tedavisi genel gerçeklere olan ve çeşitli aşamalar ile gerçekleşen bir tedavi olmasına rağmen herkesin bu tedaviden beklentileri birbirinden farklı olabilir. Kişinin ağzında kaç eksik diş olduğu, ağız dokusu ve çene yapısı implant fiyatları konusunda önemli bir belirleyicidir. Tedavi öncesi hasta ve doktor muayene esnasında ne gibi eksiklikler olduğunu ve giderilmesi gereken problemleri tespit etmeleri ve ardından tedavi başlamalıdır. 

Özetle implant fiyatları konusunda belirleyici olan pek çok farklı etken vardır. Sizin için en doğru hizmeti ancak alanında uzman diş hekimleri verebilir.

İmplant Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir?