İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

İmplant tedavisinin aşamaları hastanın hayat boyu kullanacağı bir dişe sahip olmasını sağlamak adına oldukça önemlidir ve titizlikle gerçekleşmelidir. Birkaç farklı aşamada tamamlanan ve genellikle 5 aşama olarak süren implant tedavisi, estetik dişin giderilmesini sağlar ve böylelikle estetik olarak rahatsız edici görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olur.

İmplant Tedavisi Tek Aşamada Tamamlanabilir Mi?

İmplant tedavisinin aşamaları konu ile ilgili merak duymakta ve tedavilerin tek aşamada tamamlanıp tamamlanmayacağı hakkında soru sormaktadır. Yalnızca alanında uzman ve bu konuda deneyimli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir diş tedavisi olan implant, hiçbir koşulda tek aşamada tamamlanmaz.

İmplant tedavisinde öncelikle hastanın implant için uygun olup olmadığına dair muayene gerçekleşir. Bu aşama ön tanı olarak da değerlendirilir. Ardından implant çene kemiğine yerleştirilir. Bul videolar titanyumdan üretilmiştir ve çeneye yerleştirildikten sonra yaklaşık bir ile 3 ay arasında bir bekleme süresine sahip olur. 

İlk aşama tamamlandıktan sonra titanyum videoların üzerine diş malzemesi yerleştirilir. Bu aşamada hastanın istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak zirkonyum veya porselen dişler kullanılabilir. Bir sonraki aşamada ise implantlar tam olarak yerlerine yerleştirilir ve tedavi tamamlanmış olur.

İmplant Tedavisi Seansları İçin Ne Kadar Beklenmesi Gerekir?

İmplant tedavisinin aşamaları birbirinden farklı oldukları ve her aşamada farklı bir işlem gerçekleştiği için bekleme süresi de değişkenlik gösterebilir. Örneğin çeneye vidalar yerleştirildikten sonra en az 1 en fazla 3 ay beklenmesi gerekir. Aksi takdirde tam bir iyileşme olmayacak ve bu durum çenenin vidalara uyum sağlayamadığı için implant tedavisinin kabul etmemesine yol açacaktır. 

Hastalığın istek ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilecek implant tedavisinin aşamaları genellikle 3 ay içerisinde tamamlansa da bu süre hastaya bağlı olarak kısalabilir veya uzayabilir. Dolayısıyla değişkenlik göstermesine yol açacak pek çok etken olduğunu söylemenin yanlış olmayacağı implant tedavisi tamamen hastaya özel olarak planlanan bir süreçtir. Bu süreç kapsamında yalnızca klinik hizmet almanız gerektiğini ve alanında uzman olmayan hiçbir hekime muayene olmamız gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde implant tedavisinin başarısızlık ile sonuçlanması söz konusu olabilir.

İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?