İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

Pendik Çocuk Diş

Pendik çocuk diş hekimleri tarafından hizmet veren Intermedi, çocuk hastaların diş hekimlerine duydukları ön yargıyı anlayarak onların daha büyük bir stres yaşamalarına izin vermeden, başarılı tedavi yöntemleri gerçekleştirir.

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) Nedir?

Pendik çocuk diş hekimliği ya da tıbbi ismiyle pedodonti yetişkinler için verilen diş hekimliği tedavilerinden daha farklı şekilde ele alınır. 18 yaşına kadar her birey çocuk sayılır. Ancak çocuk diş hekimliği 0-13 yaş grubunu kapsar. Çocukların yaşayabilecekleri ağız ve diş sağlığı problemleriyle yetişkinler ile ilgilenen bir diş hekiminin ilgilenmesi anatomik farklılıklar sebebiyle doğru olmayabilir.

Çocuk Diş Hekiminin Görevleri Nelerdir?

Çocukların ağız yapısı yetişkinlerin ağız yapısından oldukça farklıdır. Bu durum diş ve diş eti yapısında da farklılıklar görmeye neden olur. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda çocuk diş hekimi olarak adlandırılan uzman doktorların kendilerini bu alanda geliştirmiş olduklarını dile getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra çocuk diş doktoru olarak görev yapan bir doktor bu alanda uzmanlık eğitimini alır. Dolayısıyla Pendik çocuk diş hekimleri çocukların ağız ve diş yapıları ile ilgili anatomik açıdan uzman seviyede bilgi sahibidir.

Çocuk Diş Kliniği Hangi Yaş Grubundaki Hastalar İle İlgilenir?

Çocuk diş kliniği 0 ile 13 yaş arasında bulunan bireylerin tamamına hitap eder. Daimi ve süt dişlerin sağlığının korunması, travma, kalıtımsal sebepler veya çürük gibi etkenler dolayısıyla dişlerde meydana gelen sorunların giderilmesi Pendik çocuk diş hekimliği tarafından ele alınan konulardır.

Çocuk Diş Hastanesi Hangi Tedavileri Gerçekleştirilir?

Pendik çocuk diş hekimleri tarafından çocuk diş hastanesinde verilen tedaviler 0 ile 13 yaş arasında bulunan çocukların dişlerinde meydana gelen problemleri gidermek amacıyla gerçekleşir. Yetişkinlerden daha farklı problemler yaşayan çocukların sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmalarını sağlayan çocuk diş doktoru süt ve genç dişlerde dolgu gibi birçok farklı tedavi gerçekleştirilir.

Çocuk Diş Hekimi Tarafından Gerçekleştirilen Tedaviler Arasında;

  • Çocuk protezleri,
  • Ağız ve diş bakımı,
  • Diş çürüğü önleyici ve koruyucu uygulamalar,
  • Diş travmalarına yönelik tedaviler,
  • Kanal tedavileri,
  • Ampütasyonlar,
  • Endodontik tedaviler,
  • Kötü haz alışkanlıklarını durdurmaya yönelik tedaviler,
  • Süt ve genç dişlerde dolgu,
  • Yer tutucu gibi tedaviler bulunur. 

Pendik çocuk diş hekimleri aracılığıyla gerçekleşen tedaviler çocuk psikolojisinden anlayan çocuk diş hekimleri tarafından gerçekleştiriliyor olmaları sebebiyle mümkün olan en başarılı şekilde tamamlanır. Henüz küçük yaşta olan bireylerin diş tedavisi ile ilgili endişe duyuyor olmaları normaldir. Yetişkinler için gerçekleştirilen diş tedavisinden daha farklı olan çocuk diş hekimliği ve tedavileri öncelikle hastanın sakinleştirilmesi ve ardından tedavinin başlanması ile gerçekleşir. Bu sayede çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda önemli bir adım atılır. Ağız içerisinde meydana gelebilecek problemlerin tamamına dair tedavi yöntemleri izleyen çocuk diş hekimleri kendi alanlarında uzman bir ekipten oluşur.

Pendik Çocuk Diş