İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

Pendik Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, sağlıklı ve beyaz dişler, insanlar arasında estetik açıdan büyük önlem  taşır. Ancak, günlük hayatta kullandığımız sigara, kahve, çay v.s ürünler dişlerimizin görüntüsünü ve sağlığını etkilemektedir. Bu tarz diş yapılarında, renk değişimlerini gidermek için uygulanan bir kozmetik diş hekimliği işlemidir. Diş beyazlatma, dişlerin doğal rengini açmak ve daha parlak bir gülüş sağlamak için yapılır.

Diş beyazlatma işlemi iki şekilde gerçekleşebilir;

 • Ofis tipi diş beyazlatma (Bleaching): Bu yöntemde diş hekimi tarafından uygulanan bir işlemdir. Diş hekimi, dişlere özel bir jel sürer ve ışık kaynağı ile devam ettirir. İşlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. Dişler 2 ila 8 ton arasında açılabilir.
 • Ev tipi diş beyazlatma (Bleaching): Hastaya öncesinde özel olarak plak ve jel verilir. İşlem yaklaşık 2 ila 4 hafta sürer ve sonucunda dişler 2 ila 6 ton arasında açılabilir. İşlem devam ederken kullanılmamasına dikkat edilmesi gereken ürünler (sigara, kahve, çay...) bulunmaktadır.

Diş Beyazlığını Neden Kaybeder?

Çocukluk döneminde dişlerin oluşumunda meydana gelen yapısal bozukluklar. Anne karnı ve bebeklik döneminde maruz kalınan antibiyotikler. Günlük hayatta tüketilen yiyecek içecekler ve içtiğimiz sulardaki flor miktarı renklenme yapabilir.

Dişlerdeki Renklenme İkiye Ayrılır;

 • İç renklenme: Diş fırçalamasında gitmeyen, dişlerin içine işleyen lekelerdir. Dişlerin oluşum ve gelişim  evresinde bozukluklar da (ilaçlara etkisine bağlı vb.) bu sınıfa girer. Beyazlatma işleminin başarı olasılığı bu tarz vakalarda yüksektir.
 • Dış renklenme: Dişin dış yüzeyine yapışan ve etkileyen günlük hayatta sık kullanılan tütün maddesi, alkol, çay, kafein içeren içecekler gibi gıdalar sebebiyle meydana gelen renklenmelerdir.  Diş taşı temizliğinin ardından, dişler bu lekelerden kurtulur.

Her renklenme farklı tedavi ister. Diş hekimi kontrolünden sonra tedaviniz belli olacaktır.

Diş beyazlatmanın avantajları şunlardır:

 • Gülüşü estetikleştirir.
 • Kendine güveni, özgüveni artırır.
 • Yapılan işlem basit ve güvenilir.
 • Etkisi uzun sürelidir.

Diş beyazlatmanın dezavantajları ise şunlardır:

 • Dişlerde hassasiyet ve ufak ağrılar oluşabilir.
 • Dolgu ve implant gibi işlemlerde kullanılan malzeme beyazlamaz.
 • Günlük hayatta kullanılan, çay ve kahve gibi renklendirici maddeler kullanımı sonucunda tekrar renklenme olabilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenli Midir?

Diş beyazlatma işlemi, genellikle güvenlidir. Bazı kişilerde yan etkisi gerçekleşebilir. Oluşabilecek yan etkiler; işlem sırasında ağrı, hassasiyet, diş eti problemleri ve geçici diş beyazlatma gibi durumlar olabilir. Diş beyazlatma işlemi öncesinde, hekiminize tedavinin size uygun olup olmadığını danışabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Sonrası Bakım

Beyazlatma işlemi sonrasında, dişlerinizin beyazlığını ve parlaklığını tutabilmek için diş bakımı önemlidir. Bu bakım, düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve ağız hijyeni alışkanlıklarınızı sürdürmekten ve günlük hayatta tükettiğiniz sigara ve kahve tüketimini azaltmaktan oluşur. Diş hekiminizin önerdiği diş beyazlatma ürünlerini de düzenli kullanabilirsiniz. 

Neden İntermedi?

İstanbul Pendik’te yer alan İntermedi Diş Kliniğimizde 11 yıllık bir tecrübeyle ağız ve diş sağlığınızla ilgili implant, ortodonti, kanal tedavisi, çene ve diş cerrahisi, diş beyazlatma, gülüş tasarımı ve çocuk diş hekimliği gibi bir çok alanda hizmet veriyoruz.

Alanında uzman deneyimli diş hekimlerimiz ağız ve diş sağlığınız için en uygun ve doğru teknikleri uygulayarak en kısa sürede sizlere sağlıklı gülüşler kazandırır. 

Web sitemiz üzerinden online randevu alarak diş hekimlerimize muayene olabilirsiniz.

0549 238 30 30 nolu telefon numarasından arayarak bilgi veya randevu alabilirsiniz.

Sağlıklı günler…

Pendik Diş Beyazlatma