İmplant Tedavisi - Pendik Diş Hastanesi

Tek Diş İmplant Fiyatları

Tek diş implant fiyatları eksik diş problemi yaşayan veya tek bir dişinde çürük gibi problemler meydana gelen hastalar tarafından merak ediliyor. Intermedi Diş Klinik olarak tek diş tedavisi farklı problemlerin giderilmesi konusunda yüksek başarı oranı sağlıyor.

Tek Diş Eksikliği Neden Olur?

Sistematik rahatsızlıklar, ağız bakımının yeterli seviyede gerçekleşmemesi, çürük, kemik rezerbsiyonları ya da travmalar tek dişte eksiklik yaşamaya neden olabilir. Bu gibi problemler sebebiyle tek bir diş çürür ve sağlığını; dolayısıyla işlevini kaybeder. Bu durum diş çekilmesi ile sonuçlanabilir. Bazı durumlarda ise travma sebebiyle diş kırılır ve eksik diş görüntüsü meydana gelir.

Tek Diş Eksikliği Hangi Tedavi Yöntemiyle Giderilir?

Bir ya da birden fazla sebep dolayısıyla meydana gelebilecek tek diş eksikliği hastaların tek diş fiyatları ile ilgili araştırma yapmalarına neden olur. Estetik açıdan rahatsız edici olmasının yanı sıra tek bir dişin eksik olması bile dişlerin işlevselliğini kaybetmesine yol açabilir. 

Beslenme konusunda önemli bir rol oynayan ve çiğneme görevini yerine getiren dişler eksik oldukları takdirde hastaya hem fizyolojik hem de ruhsal açıdan problem yaratır. Tüm bu etkenler tek diş implant fiyatları ile ilgili yapılan araştırmaların büyük bir hız ile artmasına neden olur.

Tek bir dişin kaybı durumunda kaybolan dişin yanındaki dişlerin korunması gerekir. Dolayısıyla tek diş eksikliği için en uygun tedavi yöntemi implant tedavisidir. Bunun yanı sıra köprü ve protez yöntemleri ile de tek diş eksikliği tedavi edilebilir.

Tek Diş Eksikliğinde Porselen Köprü Tedavisi

Tek diş implant fiyatları hastalar tarafından merak ediliyor olsa da tedavi yöntemleri herkes için aynı değildir. Tek diş tedavi yöntemlerinde kullanılan porselen köprü; avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurulduğunda tercih edilen bir yöntem haline gelir. Porselen köprü tedavisinin avantajları arasında;

  • Özellikle arka bölgede meydana gelen diş eksikliklerinde başvurulan ve üç üyeli köprü restorasyonu olması, 
  • Protezlerin ortalama bir hafta kadar süre içerisinde hazırlanabiliyor olması,
  • Maliyetinin muadil tedavilere göre düşük olması bulunur.

Tek Diş Eksikliğinde Kompozit Reçine Esaslı Sabit Köprü Tedavisi

Kompozit reçine esaslı sabit köprü tedavisi ile yapılan tek diş fiyatları komşu iki diş kesilmeden asitle pürüzlendirme yapılarak gerçekleşiyor olması sebebiyle değişkenlik gösterir. Avantajları arasında komşu iki dişin kesilmiyor olması bulunur. Ancak bu yöntem ile yapılan tedavi dişe yapışarak tutunur dolayısıyla kopma ihtimali mevcuttur.

Dental İmplant Tedavisi ile Tek Diş Eksikliğinin Giderilmesi

Tek diş eksikliğinin estetik ve sağlık açısından giderilmesi önemlidir. Muadil tedavi yöntemlerine göre çok daha avantajlı olması tek diş eksikliği için dental implant tedavisinin uygulanmasını sağlar. Dental implant tedavisinin faydaları arasında;

  • Sabit köprü protezlere oranla daha uzun ömürlüdür,
  • Komşu dişlerde çürük riski ve hassasiyeti azaltma ihtimali minimum seviyededir,
  • Komşu dişlerin küçülmesine gerek kalmaz,
  • Estetik açıdan daha başarılıdır ve hijyenik bir kullanım sunar,
  • Dişsiz bölgedeki kemiğin kendisini muhafaza etmesine yardımcı olur.

Dolayısıyla tek diş fiyatları hakkında tek bir bilgi vermek mümkün değildir. Tedavi yöntemleri birden fazladır. Hangi tedavi yönteminin hasta için en uygun tedavi yöntemi olduğuna hasta ve uzman diş hekimi beraber karar vermelidir. 

Tek Diş İmplant Fiyatları